Slokas papīrfabrikas iekarošana

Posted: jūlijs 17, 2013 in Staigājumi

Ir 12.augusta vakars- silts, bet mazlietiņ nomācies un vējains- kā jau jūras tuvumā. Trīs dīvaina psakata Explorātori padzirdējuši ka netālu no viņu pagaidu dzīvesvietas atrodas industriālais objekts “Slokas papīrfabrika”, bruņojušies ar entuzjasmu, ērtiem apaviem un pārtikas minimumu dodas virzienā no Kauguru centra uz Slokas staciju. Aptuveni ap plkst. 18:00 maigam lietum smidzinot tiek sasniegts kādreizējās ražotnes žogs ar leģendāro pulksteni virs tiem. 

Nedzaudz pa kreisi no vārtiem mūris ir mazliet nobrucināts un iekļūšana nesagādā problēmas.

Dodoties tālāk pirmais kas iekrīt acīs ir kādreizējie fabrikas skursteņi, kas vilināt vilina paizmantot alpīnisma ekipējumu, lai pavērotu cik tālu sniedzas to skatiens…

Kad tiekam cauri pirmajam spārnam, paveras elpu aizraujošs un kameras acij netverams skats uz mirušo rūpniecības ciematu, kur kādreiz smirdēja sērs un kūsāja darba spars.

skumji, ka fabrika ir izrādījusies valstij nevajadzīga un aizlaista nebūtībā, bet no otras puses- mums ir par vienu staigājamu vietu vairāk 🙂

Mazs ieskatiņš vēsturē:

Pilnā nosaukumā Slokas Papīra un celulozes fabrika tika uzcelta  1896.gadā un, kamēr tā darbojās,’līdz 1994.gadam , kad ekonomisku un ekoloģisku apsvērumu dēļ tika slēgta. Pati fabrika tika uzbūvēta pa Lielupi piepludināto koku pārstrādei, bet 1901.gadā tās teritorijā vietējā dolomīta pārstrādei tika uzcelta arī cementa fabrika, kas pa Lielupes ūdens ceļu piegādāja cementu Rīgas jaunbūvēm.  Sloka pati par sevi  ir senākā Jūrmalas pilsētas daļa un  uz fabrikas darbības brīdi bija arī slavenākā Jūrmalas rūpniecības pilsēta.

Atrašanās vietas koordinātas:   56°56’40″N   23°38’13″E

By Bitīc!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s